Παρασκευή 12 Σεπτεμβρίου 2014

ΠΡΟΚΥΡΗΞΕΙΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΕΣΚΑΒΔΕ 2014-15

ΟΔΗΓΙΕΣ ΕΣΚΑΒΔΕ
Α’ ΑΝΔΡΩΝ + B’ ΑΝΔΡΩΝ à  Υποχρεωτικά ένας «μικρός - 1994» στη πεντάδα στο Α’ ημίχρονο
      è 2 αθλ. 1994 & μικρότεροι στην 10-11-12αδα αλλιώς ο αγώνας δε γίνεται
      è ποινή Προπονητή: C2 - ΑΠΟΒΟΛΗ - ΔΙΑΚΟΠΗ ΑΓΩΝΑ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥΣ

ΕΦΗΒΙΚΟè 1997 & μικρότεροι

ΝΕΑΝΙΔΩΝè 1996 & μικρότερες + υποχρεωτικά με μπάλες Νο 6.

ΠΑΙΔΙΚΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ è 1999 & μικρότεροι,-ες
    è Κορασίδες υποχρεωτικά με μπάλες Νο 6.

ΜΙΝΙ 2001è 2001 & μικρότεροι + υποχρεωτικά με μπάλες Νο 7.
è Η ΖΩΝΗ ΚΑΤΑΡΓΕΙΤΑΙ
è Αν δεν υπάρχουν 10 αθλητές δηλωμένοι στο ΦΑ ο αγώνας θα γίνεται σε 2ο ΦΑ διαφορετικό από το 1ο ΦΑ, στο οποίο θα κατακυρώνεται ο αγώνας με σκορ 20-0 στο άλλο σωματείο και θα αποστέλλεται στην ΕΣΚΑΒΔΕ.
Το 2ο ΦΑ θα συμπληρώνεται κανονικά, ο αγώνας θα διεξάγεται και θα αποστέλλεται στην ΕΣΚΑΒΔΕ Μ  Ο Ν  Ο  Ν  εάν γίνουν επεισόδια.
è 5 ή 6 αθλ. Υποχρεωτικά στο 1ο δεκάλεπτο & 5 ή 6 αθλ. Υποχρεωτικά στο 2ο δεκάλεπτο
è Όλοι οι δηλωθέντες αθλητές πρέπει υποχρεωτικά να παίξουν μέχρι το ημίχρονο

ΠΡΟΜΙΝΙ 2002    è 2002 & μικρότεροι + υποχρεωτικά με μπάλες Νο 6.
 è ΙΣΧΥΟΥΝ ΤΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΜΕ ΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΙΝΙ 2001

***Από την ΕΣΚΑΒΔΕ αποφασίστηκε ότι τα ΑΠΟΔΥΤΗΡΗΡΙΑ ΠΑΡΑΧΩΡΟΥΝΤΑΙ
στο Φ Ι Λ Ο Ξ Ε Ν Ο Υ Μ Ε Ν Ο σωματείο. Αν δεν γίνει αυτό ο αγώνας γίνεται κανονικά, αλλά το αναγράφουμε στο ΦΑ (φύλλο αγώνος) και τιμωρείται το γηπεδούχο σωματείο.

*** Από την ΕΣΚΑΒΔΕ αποφασίστηκε ότι τα ΦΙΛΙΚΑ παιχνίδια θα γίνονται ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ με ΦΑ!!! Αλλιώς δε θα γίνεται ο αγώνας. Τα σωματεία είναι ήδη ενημερωμένα.